PDA

دیدن نسخه کامل : رژیم غذایی برای افزایش حجم عضلانی خشک

صفحه ها : 1 2 [3] 4

mohamadasd987
09-21-11, 22:31
امروز تمرین سینه و زیر بغل داشتم که شاهد رشد بی نظیری در سینه ها و زیر بغل شدم و فکر نکنم مشکل ژنتیک باشد
فقط اگر می شود چند تا حرکت کول معرفی کنید
با تشکر
.

khornas
09-22-11, 10:22
تو غذات رو درست بخور ، مطمئن باش نتیجه ام می گیری

بقول معروف که می گند :

اگه می خوای گند شی ، گندبخور (بعضی ها هم می گند گندهاشو :p )

ebrahim usefian
09-22-11, 10:25
امروز تمرین سینه و زیر بغل داشتم که شاهد رشد بی نظیری در سینه ها و زیر بغل شدم و فکر نکنم مشکل ژنتیک باشد
با تشکر
.
دوست عزیز منم فکر نکنم مشکل شما ژنتیک باشه بلکه شما هنوز مبتدی هستی باید با تلاش و پشتکار و رعایت یه سری اصول پیشرفت کنی . شما نباید انتظار داشته باشی بعد از 2 ماه تمرین سینت مثل آرنولد بشه . صبر داشته باش و تغذیه ، استراحت و تمرین مناسب داشته باش حتما موفق میشی .
واسه افزایش وزن و حجم میتونید از کربوهیدرات های پیچیده و منابع پروتئینی استفاده کنید .

Novin.Hiprap
09-22-11, 11:29
با تشکر
.
شما چرا یه برنامه تمرین 4 روزه از یه مربی خوب نمیگیری؟
یه چیزه دیگه هم این که اوایل سعی کن به خودت فشار نیاری زیره وزنه و فقط در حد توانت وزنه بزنی
چون مبتدیو تازه کاری باید وزنه های کم و مناسب بزنی که ماهیچه ها و عضلاتت کم کم دم کننو بالا بیان

mohamadasd987
09-22-11, 14:00
با تشکر از اساتید محترم
اگه می شه یه چند تا حرکت کول بگذارید چون هر چی سرچ می کنم با عکسش نمی یاد

ebrahim usefian
09-22-11, 14:06
با تشکر از اساتید محترم
اگه می شه یه چند تا حرکت کول بگذارید چون هر چی سرچ می کنم با عکسش نمی یاد
دوست عزیز سوالت ربطی به موضوع بحث اینجا نداره .

mohamadasd987
09-26-11, 17:21
با سلام
من وسط سینه هام خیلی خالیه بطوری که استخوان را می توان لمس کرد ولی بیرون سینه هام نسباتا بزرگ !
چکار کنم وسط سینه هام هم پر شه ؟

Novin.Hiprap
09-26-11, 17:38
با سلام
من وسط سینه هام خیلی خالیه بطوری که استخوان را می توان لمس کرد ولی بیرون سینه هام نسباتا بزرگ !
چکار کنم وسط سینه هام هم پر شه ؟
عزیز لطفا یکم رعایت کن سوالت چه ربطی به بخش رژیم غذایی داره؟
یکم با دقته بیشتر جایی که سوالتو مطرح میکنی انتخاب کن تا نظمه سایت به هم نریزه
http://www.powerbuilding.ir/forums/thread3932-272.html
بهتره سوالتو اینجا مطرح کنی

navidsw
09-29-11, 12:45
سلام من تو رشته شنا ورزشکار حرفه ای ام الان هم 3 ماه که تو اردو تیم ملی ام 8 سال هم هست که شناگرم . مشکل من اینجاست که همه دوستان من همون ورزش رو میکنن که من انجام میدم ولی عجیبه که بیشترشون بدناشون کات شده ولی بدن من اصلا کات نمیشه برای همین من چند وقته شروع کردم به وزنه زدن بدنم عضله میاره ولی کات نمیشه من قدم 175 و وزنم 73 کیلو * شکمم عضلانیه ولی یه کوچولو پهلو دارم البته خیلی خیلی کم خواهشن یه راهی بگین فقط این عضلات زیر پوستم معلوم شه

felfel
09-29-11, 14:23
1. رژیم
2.ژنتیک
3.تمرین صحیح
4.استفاده از مکمهای مورد نیاز
...

keralfarhad
09-29-11, 21:25
سلام من تو رشته شنا ورزشکار حرفه ای ام الان هم 3 ماه که تو اردو تیم ملی ام 8 سال هم هست که شناگرم . مشکل من اینجاست که همه دوستان من همون ورزش رو میکنن که من انجام میدم ولی عجیبه که بیشترشون بدناشون کات شده ولی بدن من اصلا کات نمیشه برای همین من چند وقته شروع کردم به وزنه زدن بدنم عضله میاره ولی کات نمیشه من قدم 175 و وزنم 73 کیلو * شکمم عضلانیه ولی یه کوچولو پهلو دارم البته خیلی خیلی کم خواهشن یه راهی بگین فقط این عضلات زیر پوستم معلوم شه
ا چون شنامیکنی و شنا به نظر من بهترین ورزش برای چربی سوزیه به همراه دو میدانی پس مساله تمرین منتفی میشه به نظر من باید تغذیتو درست کنی تا اون مقدار کم چربی هم از بین بره

felfel
10-02-11, 21:44
دوستان واسه افزایش حجم ولی خشک رژیم باید چطوری باشه ؟ نمیخام شکم بیارم.

مثلا میگن بعد از ساعت 6 عصر نباید قند مصرف شه ...
شام باید پروتئین و کربو باهم باشه ؟ کربو پیچیده باید مصرف کرد ؟
مثلا سیب زمینی با تن ماهی چطوره ؟
وعده صبح هم پروتئین و کربو باهم باشه ؟
......... ؟

ebrahim usefian
10-02-11, 21:54
دوستان واسه افزایش حجم ولی خشک رژیم باید چطوری باشه ؟ نمیخام شکم بیارم.

مثلا میگن بعد از ساعت 6 عصر نباید قند مصرف شه ...
شام باید پروتئین و کربو باهم باشه ؟ کربو پیچیده باید مصرف کرد ؟
مثلا سیب زمینی با تن ماهی چطوره ؟
وعده صبح هم پروتئین و کربو باهم باشه ؟
......... ؟
منظور از قند کربوهیدراتها هم هستند که سیب زمینی هم شامل اون میشه .شام باید پروتئینی باشه . مثل سینه مرغ - سفیده تخم مرغ - تن ماهی البته تو دوران حجم میشه کمی کربو هم مصرف کرد اما چون شما نمیخوای زیاد چربی بگیری اینطوری بهتره .
وعده صببحانه به گفته خودتون باید کربو پروتئین باشه .

felfel
10-02-11, 22:03
آخه واسه 2 ساعت بعد از تمرین میشه شام که میگن باید جفتش مصرف شه ..
بفیه دوستان هم نظراشونو بگن ممنون.

Nabat
10-02-11, 22:06
آخه واسه 2 ساعت بعد از تمرین میشه شام که میگن باید جفتش مصرف شه ..
بفیه دوستان هم نظراشونو بگن ممنون.

عزیز چنتا مرحله داره که الان میگم با اجازه دوستان:

کنترل رژیم غذایی

باید همون 5 تا 7 وعده غذای روزانه را بخوری اما قدری کالری بیشتر هم به هر یک از این وعده ها اضافه کنی.

حتما حداقل 1 گرم پروتئین در ازای هر پوند (454 گرم) وزن بدنتان مصرف نمایید (حدود 2.2 گرم در ازای هر کیلوگرم). مقدار مصرف هیدرات کربن هم باید حدود 2 تا 4 گرم در ازای هر پوند وزن بدن باشه.

هر هفته، با بررسی میزان چربی بدن میشه مقدار مصرفی کالری و هیدرات کربن را تنظیم کرد. در اگه متوجه افزایش چربی بدنتان شدید (به یاد داشته باشید که افزایش حجم، با افزایش ناچیز چربی بدن همراه است)، بلافاصله رژیم غذاییتان را بررسی کنین و مقدار کالری و هیدرات کربن مصرفیتان را به همان نسبت کاهش بدین.

چنتا از منابع خوب غذایی برای مصرف در طول برنامه افزایش حجمتان فهرست شده اند:

پروتئینها
سینه مرغ بدون استخوان و پوست
ماهی تن (بدون روغن)
انواع ماهی (سالمن و انواع مشابه)
میگو
گوشت گوساله چرخ کرده بدون چربی
پودر پروتئین
سفیده تخم مرغ یا تخم مرغ
استیک دنده یا دنده کباب
استیک یا کباب مغز ران
راسته لخم
فیله گوساله
فیله لخم
استیک دنده
مغز ران
بوقلمون چرخ کرده، برش یا کتلت سینه بوقلمون (تازه، نه مانده اغذیه فروشیها)

هیدراتهای کربن پیچیده
جو (دوسر)
سیب زمینی شیرین یا هندی
انواع لوبیا (قرمز، چشم بلبلی و ...)
انواع غلات
برنج قهوه ای (تصفیه نشده)
خمیر غلات (کرم گندم)
مخلوط غلات
پاستا
انواع برنج (سفید، باسماتی و ...)
سیب زمینی

هیدراتهای کربن حاوی فیبر
کاهو
بروکلی
مارچوبه
لوبیا ***
اسفناج
فلفل دلمه ای
کلم بروکسل
گل کلم
کرفس

سایر خوراکیها و میوه ها
خیار
فلفل *** یا قرمز
پیاز
سیر
گوجه فرنگی
کدو ***
انواع میوه (در صورت امکان گنجاندن در رژیم: موز، سیب، گریپ فروت، هلو، توت فرنگی، زغال اخته، تمشک)
انواع لیمو

چربیهای سالم
کره بادام زمینی یا بادام طبیعی
روغن زیتون، روغن آفتابگردان، روغن بادام، روغن تخم کتان
انواع مغز (بادام زمینی، بادام، گردو)
روغن غیر اشباع تک زنجیره ای کانولا و بادام زمینی
روغن غیر اشباع چند زنجیره ای آفتابگردان، ذرت، سویا و تخم کتان
امگا 6
امگا 3
انواع ماهی آب سرد
سایر انواع ماهی

لبنیات و تخم مرغ
پنیر دلمه کم چربی
تخم مرغ
شیر کم یا بدون چربی

آب

از وجود آب کافی در بدنتان در طول روز اطمینان حاصل نمایید.خوردن آب، نه تنها در طول تمرین، بلکه پیش و پس از آن هم مهمه. آب، به دفع سموم بدن و سلامتی عملکرد بدن و دستگاههای داخلی کمک می کنه. من، مصرف روزانه حداقل 1 گالن (3.78 لیتر) آب را توصیه می کنم.

مرحله بعدی

طراحی برنامه تمرینه

شیوه 1:
روز 1 – سینه / پشت بازو
روز 2 – زیربغل / جلوبازو
روز 3 – استراحت
روز 4 – جلوران / پشت ران
روز 5 – استراحت
روز 6 – سرشانه / ساق
روز 7 – استراحت

شیوه 2:
روز 1 – سینه
روز 2 – زیربغل
روز 3 – استراحت
روز 4 – جلوران / ساق
روز 5 – پشت ران / سرشانه
روز 6 – بازو
روز 7 – استراحت

شیوه 3:
روز 1 – سینه
روز 2 – زیربغل
روز 3 – جلوران
روز 4 – استراحت
روز 5 – پشت ران
روز 6 – بازو
روز 7 – سرشانه / ساق

مرحله یا گام بعدی تمرین هوازیه

جلسه تمرین هوازی را در حدود 30 دقیقه نگه دارید. این تمرینو میشه در روز استراحت یا پس از تمرین انجام داد. هنگام تلاش برای افزایش حجم، از آوردن کمی چربی نترسید. با افزایش کالری دریافتی، ناگزیر کمی چربی در بدن انباشته می شود. اما با گنجاندن تمرینهای هوازی در برنامه تمرینی هفتگیتان، انباشته شدن چربی در بدن به حداقل می رسه.

گام چهارم هم استراحته

8 ساعت خواب شبانه، حداقل نیاز ضروری شماست. اگر برنامه زندگیتان اجازه می دهد، در طول روز هم یک چرت کوتاه را بگنجونید.

گام پنجم مکمله
مکملهایی وجود دارند که برای افزایش حجم باید تهیه کنی. دو مکملی را معرفی می کنم که برای افزایش حجم، بسیار مهم و سودمند هستند و ورشکستتان هم نمی کنند (صرفنظر از مولتی ویتامین و اسیدهای چرب اصلی که چه ورزش کنید یا نه باید هر روز مصرف نمایید).

مث پودر پروتئین و کراتین.

موفق باشی فل فل جان

felfel
10-02-11, 22:21
مرسی از شما ولی اینا رو میدونم !
به عبارتی منظورم تنظیم یک رژیم هست و تعادل پروتئین و مصرف قندها هست ....

Nabat
10-02-11, 22:28
مرسی از شما ولی اینا رو میدونم !
به عبارتی منظورم تنظیم یک رژیم هست و تعادل پروتئین و مصرف قندها هست ....

فک کنم برای افزایش حجم عضلات نیاز به رژیم غذایی خاصی نیست, شما میتونی با مصرف کراتین (با نظر مربی با تجربه) که معمولا برای شروع دوره مصرف ۱ ماهه داره و همینطور تمرین مرتب که در ان فشار به عضلات وارد بشه, حجم عضلات خودتون رو افزایش بدین. البته نا گفته نمونه که برنامه غذایی که در اون پروتیین باشه (مثل سفیده تخم مرغ, گوشت قرمز, گوشت مرغ و ماهی و ...) میتونه به این امر بسیار کمک کنه.
خودت بهتر می دونی...

Novin.Hiprap
12-16-11, 16:09
دوستان من همیشه قبله تمرین 3 تا سفیده تخمه مرغ و یک سبزمینیه بزرگ میخورم
میخواستم بپرسم اگه با نون بخورم اینارو ( بربری ) بهرته یا اینکه با نون نخورم؟
من هیچ جوره نمیخوام یه ذره هم چربی بگیرم و کاملا حجمه عضلانیه خشک میخوام

Modeling
12-16-11, 16:21

4 تا سفیده بخور سیب زمینی رو هم حذف کن.به جاش یه پرتقال با یه سیب بخور.چایی ســـبز هم خوبه.

Rewan
12-16-11, 17:02
اگه از لحاظ خوردنش مشکلی نداری( سفیده تخم مرغ و سی زمینی ) مثلا اینکه طعمشون برات قابل قورت دادنه ( منظور بدون نان یا اضافات ..) خب خالی بخور ...

اما اگه نمیتونی سفیده تخم مرغ رو خالی بخوری دیگه ناچاریه ...

Novin.Hiprap
12-16-11, 17:05
اخه بعده تمرین هم 4 تا سفیده تخمه مرغ میخورم بدونه سیبزمینی
کلا نون بربری هیچ فایده ای نداره؟
در ضمن من اینارو که گفتم 1 ساعتو نیم قبله تمرین میخورم و نیم ساعت قبله تمرین هم چای سـبز + شکلات

baxesari2kal
12-18-11, 00:22
سلام ، من قدم 187 و وزنم 88 کیلو است ...
الان دارم بعد از 4 ماه خشک کار کردن دارم کراتین مصرف میکنم .. یک برنامه غذایی مرتب کردم
میخوام بدونم با این برنامه بیشتر حجم ماهیچم بیشتر میشه ؟؟ یا چربی بدنم بیشتر میشه ؟؟
اخه دوست ندارم چربی بگیرم زیاد !!

صبحانه :
الف ) پنیر + گردو + 2 عدد سفیده تخم مرغ + 2 لیوان شیر + 4 عدد خرما
* ) عسل + 2 عدد تخم مرغ + 1 عدد سیب زمینی اب پز
* ) مربا + یک کاسه عدس و جو پخته شده + 2 عدد تخم مرغ

میان وعده :
الف ) مولتی ویتامین ماینرال + اجیل مانند بادام و پسته و کشکش + یک کاسه عدس و جو
* ) مولتی ویتامین ماینرال + 2 لیوان شیر + یک عدد موز
* ) 1 عدد سیب زمینی اب پز + مولتی ویتامین ماینرال + 2 لیوان شیر + 4 عدد خرما

نهار :
سینه مرغ یا گوشت یا ماهی + یک بشقاب برنج + سالاد + میوه

میان وعده :
الف ) 2 عدد تخم مرغ + 2 عدد سیب زمینی + 1 کاسه عدس و جو
* ) 2 عدد تخم مرغ + 1 عدد سیب زمینی + 1 کاسه عدس و جو + میوه
* ) 2 عدد تخم مرغ + 1 لیوان شیر + عسل یا موز

شام : الف ) ماکارونی + سالاد
* ) سینه مرغ + سبزی
* ) ماهی یا غیره

1 ساعت قبل از خواب : ا لیوان شیر + موز یا خرما

البته اینو بگم که منظورم از ( الف و * و * ) اینه که برنامه متغیر باشه !! یه بار ( الف ) یه بار ( * ) چون اگه ثابت باشه کسل کننده میشه
اگه برنامه ایرادی داره حتما بگین ........... دارم حجمی کار میکنم ولی دوست دارم بدنم زیاد چربی نگیره ...
ممنون از همه عزیزان

babakkhaen
12-18-11, 14:53
براي كات
برنج رو حدف كن
ساعت ٧/٨ شب به بد غدا حجيم نخور
هوازي رو فراموش نكن
شير و بنير بدون charbi استفاده كن
زرزه زياد نخور ، سفيده رو افزايش بده
اب رو فراموش نكن

baxesari2kal
12-18-11, 21:47
سلام بابک خان
من نیمخوام کات کنم ........ فقط میخوام حجمم بیشتر شه و زیاد چربی نیارم
به نظرت برنامم چطوره ؟؟؟

ali_ch
12-18-11, 23:26
به نظر من اگه بدنت خیلی چربی گیر نباشه برنامه غذایی بدی نیست درسته یک اشکالاتی داره ولی برای کسی که نمیخواد در حد مسابقه و قهرمانی کار کنه مناسبه
ولی به نظرم بهتره قبل خواب خرما مقدار زیاد نخوری چون قنده و اگه زیاد بخوری چربی میاری

baxesari2kal
12-19-11, 01:51
دمت گرم داداش علی ....
من بدنم چربی گیر در حد معمولیه !! باز اگه باید چیزی رو از برنامه کم و زیاد کنم بهم بگو از حرفات استفاده کنم . ممنون
البته من فقط واسه خودم بدنسازی کار میکنم و فقط میخوام رو تیپ باشم و اصلا دوست ندارم خیلی درشت شم ... بازم ازت ممنونم

mohsen porshe
12-19-11, 12:37
من هر روز صبح عدس میخوردم یکی میگفت ماش هم مثل عدس پروتین داره آیا این حرف صحت داره؟یعنی میشه بجای عدس ماش خورد؟

Modeling
12-19-11, 12:51
سلام ، من قدم 187 و وزنم 88 کیلو است ...
الان دارم بعد از 4 ماه خشک کار کردن دارم کراتین مصرف میکنم .. یک برنامه غذایی مرتب کردم
میخوام بدونم با این برنامه بیشتر حجم ماهیچم بیشتر میشه ؟؟ یا چربی بدنم بیشتر میشه ؟؟
اخه دوست ندارم چربی بگیرم زیاد !!

اگه برنامه ایرادی داره حتما بگین ........... دارم حجمی کار میکنم ولی دوست دارم بدنم زیاد چربی نگیره ...
ممنون از همه عزیزان
خوب دوست عزیز چون گفتی ایراداشو بگو ماهم فقط ایراداشو میگیم !!
اولا که باید بدونی دوره حجمت چند هفتس؟!که معمولا 6 تا 7 هفته میشه.بعدش باید ببینی میزان کالری مصرفی روزانت چیه(((چون دوست نداری ابدار شه بدنت)))به فرض مصرف روزانه بدنت 2500 کالری باید 200 کالری هفتگی بهش اضافه کنی یعنی هفته دوم 2700 هفته ی سوم 3000 و همینطور افزایشی.بعدش هم باید برای اینکه کمتر چرب شه بدنت(((چون تو دوران حجم چربی زاید چیزه غیر قابل انکاریه))باید هوازی کار کنی اگه صبح ها هم بشه که چه بهتر.))
حالا در مورد برنامه غذاییت.شما 88 کیلو ای برای سنتز پروتیین تو عضلات که همون حجمیه که شما میخوای باید 2 گرم به ازای وزن بخوری.شما 88 کیلویی از 80 کیلو بگی.میشه 80 * 2=160 گرم پروتیین و حالل اگه به 6 وعده تقسیم کنیم میشه 160/6=26 و شما باید تو هر وعده 26 گرم به بدن برسونی.مثلا صبحونه هر تخم مرغ 7 گرم پروتیین داره میشه 4 تا تخم مرغ برای صبحونه.یا 3 تا تخم مرغ + پنیر و گردو.صبح ها هم شیر نخور.چون باعث میشه دیرتر بشه جذب پروتیین تو بدن.عسل هم حتما بخور.در کل شیر رو قبل از خواب یا بین صبحانه و نهار مصرف کن.
وعده قبل تمرین و بعد تمرین برای خودت درست کن.نهار ماکارونی یا برنج بخور با سیبزمینی.قبل تمرین یعنی 1 ساعت مونده 4 تا تخم مرغ بخور.داری از خونه راه میفتی یه سیب با یه پرتقال بخور.یه وی هم بگیر بعد تمرین بخور.قرص ماهی و ویتامین ای و ویتامین سی هم که قیمتی نداره بخر بخور.سی قبل تمرین.ای بعد تمرین.امگا 3 بعد شام.شام هم برنج و ماکارونی تعطیل بیشتر با ماهی سینه مرغ اینا با سالاده زیاد بخور تا معدت خالی نمونه.یه تیکه نون سفید هم بخور از بخاطر اردش از ازدیاد اسید معده و اشتهای بیخودی و پرخوری اینا جلو گیری میکنه.خلاصه که عیبای کوچیک داری ولی در کل بد نیست.یکم بیشتر تحقیق کنی عیبای کوچولو هم حل میشه:*

Bump:
من هر روز صبح عدس میخوردم یکی میگفت ماش هم مثل عدس پروتین داره آیا این حرف صحت داره؟یعنی میشه بجای عدس ماش خورد؟
اره عزیزم کمی هم بیشتر هست.اما سدیمش بیشتره.واسه همین اکثر از عدس استفاده میکنن.شما میخوای عدس با ماش قاطی کن.یا ماش خالی بخور مشکلی نداره.

baxesari2kal
12-19-11, 23:32

اقا محسن همون عدس خیلی بهتره .......... اخه خطر ماش خوردن هر روز خیلی زیاده
چون سدیمش زیاده فشار خون رو به صورت انفجاری بالا میره و حالا کلیه باید پدرش دراد این سدیم رو دفع کنه !! از اون طرف خطر پارگی رگ ها زیاد میشه چون شدت حرکت خون زیاد میشه تو رگ ها

ali2020
09-06-12, 11:22
سلام من میخواستم در مورد کپسول های instant growth factor یا همون IGF-2 بدونم ....
من الان هم مس وی مصرف میکنم هم دیانابول و igf 2 اینا با هم در تناقض نیستن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohammad choobdari
11-10-12, 23:43
سلام:
من دارم کات میکنم با(آمینو بیف.انیمال کات.cla.hmb)
میخواستم ببینم باید کدوم غذا هارو کمتر بخورم یا اصلا نخورم.و بعد اینکه بیشتر * غذاهایی بخورم.
وزنم85.قد182

Mohamad39
11-11-12, 00:09
سلام:
من دارم کات میکنم با(آمینو بیف.انیمال کات.cla.hmb)
میخواستم ببینم باید کدوم غذا هارو کمتر بخورم یا اصلا نخورم.و بعد اینکه بیشتر * غذاهایی بخورم.
وزنم85.قد182

غذاهای بروتیینی به همراه روغنهای مفید مثل روغن ماهی و زیتون و بادام و تعداد وعده های بالا و کوچک و شبها هم کربوهیدراتها برنج و نان و سیب زمینی رو زیاد نخور مخصوصا در ساعات قبل از خواب در عوض بروتیین های دیر هضمی مثل کازیین میل بفرمایید قبل از خواب و بعد از تمریم مدل بروتیینی وی رو میل بفرمایید البته تمرینات هوازی بعد از تمرینات وزنه یا صبح های زود با معده خالی یادتون نره.

mohammad choobdari
11-11-12, 00:35
غذاهای بروتیینی به همراه روغنهای مفید مثل روغن ماهی و زیتون و بادام و تعداد وعده های بالا و کوچک و شبها هم کربوهیدراتها برنج و نان و سیب زمینی رو زیاد نخور مخصوصا در ساعات قبل از خواب در عوض بروتیین های دیر هضمی مثل کازیین میل بفرمایید قبل از خواب و بعد از تمریم مدل بروتیینی وی رو میل بفرمایید البته تمرینات هوازی بعد از تمرینات وزنه یا صبح های زود با معده خالی یادتون نره.
ممنون بعد تمرین حدودا چند دقیقه هوازی کار کنم(تریدمیل)و هفته ای چند بار.مشکلی نداره هر شب شکم کار کنم آخه پهلو و شکمم جدیدا چربی گرفته.الان پروتئین نخریدم اگه بردارم بهتر جواب میگیرم

Mohamad39
11-11-12, 01:18
صد در صد بیشتر نتیجه میگیری هر چی بیشتر خرج کنی بیشتر آش می خوری.!!!
بستگی به تغذیت داره و مقدار چربی بدنت ولی کلا چون طبیعی کار میکنین و ریزش عضلات بدون مصرف داروها زیاد هست بیشتر از ۳ جلسه ۳۰ دقیقه ای در هفته کار نکن.

بهبود سلامي
11-12-12, 00:42
البته اگه تو 8 هفته اول رژیم دارو مصرف نکنی پروتئین رو بالا ببری خیلی خوبه چون اینطوری هم بدنت خالی میشه هم راحت وزن کم میکنی زیادم نمیریزه

wabisuke
11-12-12, 20:43
هوازی صبح با شکم خالی باعث کاتابولیسم نمیشه؟
هوازی بعد از تمرین با وزنه یعنی بلافاصله که تمرین با وزنه تموم شد میریم رو تردمیل یا باید بعد از تمرین با وزنه یه مقدار پروتئین بخوریم و نیم ساعت بعدش بریم هوازی؟

راستش من زیاد پول ندارم به نظرتون مصرف گلوتامین و آمینو چطوره؟چه آمینویی خوبه؟

Mohamad39
11-12-12, 22:02
فقط پروتیین بدنت رو به طور کامل برسون اینا رو هم لازم نداری.

wabisuke
11-12-12, 22:27
من یکم زیر شکم و بغل شکم دارم چه کنم که آب بشن؟چه مقدار پروتئین و کربو و چربی مصرف کنم؟
قد 180 وزن 76

mohammad choobdari
11-12-12, 23:51
من دارم کات میکنم.باید در طول روز زیاد آب مصرف کنم یا کم.
حین تمرین چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ebrahim usefian
11-13-12, 09:59
من دارم کات میکنم.باید در طول روز زیاد آب مصرف کنم یا کم.
حین تمرین چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در طول روز آب زیاد بخور
حین تمرین هم کم کم بخور

babakkhaen
04-17-13, 12:22
برای وعده صبح / سیبزمینی بهتره یا ماکارونی ؟
اینم یگم 3 روز در هفته صبحا 35 دقیقه میدوئم
و تنها وعده غذایی کربو دارم . ناهار هست 8 قاشق بدنج کته و 2 عدد سیب در طول روز
و حدفم بهم نخوردن کات هست
صبحا بجز روز هایی که میرم دو . همراه با سفیده صبح سیب زمینی بخورم یا ماکارونی ؟

amirfarnood
04-17-13, 13:01
توصیه میشه که کربوهیدرات پیچیده بخوری(که زمان جذبش طولانیتر باشه)
مثلا جو دوسر
بین سیب زمسن و ماکارونی
ماکارونی اولویت داره

babakkhaen
04-17-13, 13:05
ماکارونی رو تو اب برزیم 8 دقیقه شد بر دارم ؟ همین ؟

amirfarnood
04-17-13, 13:30
آره دیگه
به نظرم اینطوری بهتره تا بزاری دم بکشه
اونطوری که مامانا همیشه درست میکنن (:
فقط احتمالا بیشتر از 8 دقیقه طول میکشه

babakkhaen
04-17-13, 13:38
یک سوال دیگه جو دو سر پرک چجوریه پختش ؟ تو اب جوش اینم ؟
بعد اینکه کجاها معمولا دارند ؟
جو دو سر با دو سر پرک فرق داره ؟

amirfarnood
04-17-13, 13:52
جو دوسر با جو دوسر پرک شده فرقی نداره
فقط یه مقدار زودتر میپزه
خود "جو یا جو دو سر" یه خورده دیر پز هستن
واسه همین پرکش میکنن که زودتر بپزه
توی شهروند که من دیدم دارن؛توی فروشگاههای بزرگ راحت تر پیدا میکنی(اصولا چون پرک شدش رو بیشتر استفاده میکنن اونا هم پرک شده دارن)
من همونطوره که سوپ جو درست میکنن جو دوسر رو هم درست میکنم البته خیلی غلیظ تر از سوپ درستش میکنم(یه مقدار ادویه اضاغه میکنم و ...)

babakkhaen
04-18-13, 11:23
بچه ها تو دوره کات بودم ! از 99 رسیدم به 70
الان می خوام حجم خشک ببگیرم
رزیمم اینه
ببینید چجوریه !
_
صبحانه :
100 گرم جو دو سر + 1 عدد گوجه + 1 هویج کوچک + عصاره مرغ( سوپ )
8 عدد سفیده
1 عدد موز
_
میان وعده :
1 عدد سیب
_
ناهار:
350 گرم کباب مرغ - یا - 350 گرم گوشت گوسفند ( استیک )
2 عدد گوجه
200 گرم ماست کم چرب
8 قاشوق برنج کته ( بدون روغن و نمک )
_
میان وعده :
1عدد تن ماهی اب کشیده شده
_
بعد از تمرین:
8 عدد سفیده
_
شام:
350 گرم سینه مرغ کبابی
2 عدد گوجه
200 گرم ماست کم چرب
_
میان وعده:
1عدد سیب
_
قبل خواب :
3 لیوان شیر کم چرب
___
معایب بدن : شل شدن 20 % ای پوست ( خیلی کم )

بهبود سلامي
04-18-13, 12:44
برای رفع وپیشگیری شل شدن پوست در رژیم سلنیوم خیلی موثره و یک توصیه برای رژیم غذاییتون سعی کنید کربو تون رو به روزهای کم کربو متوسط و پر کربو تقسیم کنید مثلا یه رو 15 قاشق برنج بخورید یه روز 10تا یه روز5تا سعی کنید روزای پر کربو پا بزنید یا عضله ضعفتون

babakkhaen
04-18-13, 12:52
برای رفع وپیشگیری شل شدن پوست در رژیم سلنیوم خیلی موثره و یک توصیه برای رژیم غذاییتون سعی کنید کربو تون رو به روزهای کم کربو متوسط و پر کربو تقسیم کنید مثلا یه رو 15 قاشق برنج بخورید یه روز 10تا یه روز5تا سعی کنید روزای پر کربو پا بزنید یا عضله ضعفتون

ممنون بهبود جان .
فقط سلنیوم چه جیزی هست ؟ کاربورد و اینکه داروخانه داره و دز مصرفیش .
روز هایی که هوازی دارم رو کم کربو کنم ؟
ممنون

babakkhaen
04-26-13, 09:15
بچه ها روز هایی که میرم دو ( صبح ) برمیگردم خونه یک موز میخورم و 8 تا سفیده
1 موز اشکالی نداره که ؟
* حدف . حجم خشک *