عضویت در کانال تلگرام ما

http://sadeghsalamy.com/flash/new-banner.gif

سایت سازنده

 

http://www.sadeghsalamy.com/flash/advertisment.gif

از سایت کیمیانوتریشن بازدید کنید.

 

  درباره ی ما را بخوانید،  اساس کار در سایت را بدانید، توجه داشته باشید به استناد قانون حمایت از حقوق مولفین و مصنفین و هنرمندان  برداشت مطلب از این سایت صرفا منوط به اجازه ی کتبی مدیر آن است. با متخلفین پیگرد قانونی می شود. در صورتی که شکایتی از سایت دارید اطلاع دهید تا رسیدگی کنیم.

 

  • سيتومل

   اين دارو نيز اگر چه امروز به شدت در پرورش اندام وارد شده و يا به قول معروف در اين ورزش داخل شده است اما بر خلاف آنچه ادعا مي شود و بر خلاف آنچه که برخي از افراد باور دارند استروئيد آنابوليک نيست و در اصل يکي از هورمون هاي غده تيروئيد است که به شکل دارو ساخته شده و به بازار عرضه گرديده است.
   t3 که ماده موثر و اصلي اين دارو است نمونه اي از هورمون هاي تيروئيد است که در بدن آدمي نيز به طور طبيعي توليد مي شود.
   کمبود ترشح آن در بدن نيز به چاقي مفرط که در برخي از موارد به عينه ديده ايد منجر مي شود و افزايش ميزان آن در بدن نيز همانگونه که در برخي از موارد ديده ايد منجر به لاغري شديد فرد مي شود.
   وجود اين هورمون در بدن و يا استفاده از نمونه هاي دارويي اين ترکيب با تشديد متابوليسم و با تبديل کردن قندها، چربي ها و حتي پروتئين ها به انرژي، گذشته از اينکه سطح انرژي بدن فرد را به شدت افزايش مي دهد، بدن را نيز داغ کرده و و تشديد چربي سوزي را براي وي به ارمغان آورده و فرد را در رسيدن به لاغري و تناسب اندام مطلوب و همچنين در رسيدن به خشکي و سفتي عضلاني به خوبي ياري مي دهد.
   جزء لاينفک
   مصرف اين دارو به جز در موراد درماني خطرات زيادي دارد و مصرف آن در موارد درماني نيز معمولا با رعايت احتياط انجام مي شود اما با اين وجود اين دارو را مي توان يکي از اعضا و اجزاي اصلي رژيم ها و دوره هاي لاغري و يا دوره هاي کات دانست.
   مصرف دارو در پرورش اندام ممنوع است و تجوير و مصرف اين دسته از مواد غير مجاز امري نامعقول است اما با اين وجود گفته مي شود که مصرف اين دارو به همراه پارابولان که ديگر در بازار جهاني ناياب شده است، وينسترول انساني و حيواني که کم و بيش يافت مي شود، اکساندرولون که استروئيدي ضعيف و ملايم است، ماسترون که خشکي و سفتي قابل قبولي به بدن مي دهد، کلن بوترول که نمونه هاي اصل آن کمياب و حتي ناياب است و نمونه هاي بي کيفيت به فراواني يافت مي شوند و بالاخره مصرف آن با داروي خوراکي پروويرون توصيه شده است.
   افرادي هستند که علاقه اي به دوره هاي حجم ندارند و تنها براي رسيدن به لاغري و تناسب اندام در تلاش و تکاپو هستند و اين افراد که اصولا تمايلي براي استفاده از استروئيد نشان نداده و الحق که نيازي به استروئيد نيز ندارند معمولا ترکيب کلن بوترول و سيتومل را به کار گرفته و احساس رضايت نيز کرده اند.
   بگذريم از اينکه در شرايط امروز پرورش اندام ايران، کاري به اينکه فرد اصولا نياز به استروئيد دارد يا نه ندارند و به هر کسي که از در وارد مي شود هورمون اسب و گوريل و زرافه و بز تجويز کرده و از راه فروش نمونه هاي صد تا يه غاز اين دسته از داروها که در اغلب موارد ضرري صد چندان و اثراتي بسيار ضعيف دارند ارتزاق مي کنند!
   مصرف اين دارو يعني داروي سيتومل که اصولا در موارد پزشکي براي درمان کم کاري غده تيروئيد نيز به کار گرفته مي شود حتي در بين زنان متقاضي خدمات لاغري نيز بسيار شايع شده است.
   افزايش تدريجي دز مصرف
   کساني که براي رسيدن به کات و يا لاغري از اين دارو استفاده مي کنند مصرف آن را به صورت گام به گام ضروع کرده و با نصف قرص در روز شروع مي کنند و به تدريج دز مصرف را به حد توصيه شده مي رسانند.
   طول دوره مصرف اين دارو بين 4 تا 6 هفته توصيه شده است که پس از 4 الي 6 هفته استراحت مي توان در صورت لزوم دوره را تکرار کرد.
   اين فرآورده معمولا به صورت قرص هاي 25 ميکرو گرمي و در بسته هاي 100 تايي تهيه و عرضه مي شود. اين دارو در دزهاي مختلف، از 5 ميکروگرم تا 100 ميکروگرم در بازار موجود است.

   برای دیدن تصویر به اصل مقاله که در زیر لینک داده شده است بروید. سایت صادق سلامی
   مکانيسم اثر
   در يک جمله مي توان گفت که هورمون هاي سنتتيک غده تيروئيد با افزايش در خور توجه متابوليسم پايه بدن آدمي ميزان نياز بدن به انرژي را بيشتر کرده و متابوليسم قندها چربي ها و پروتئين ها را تشديد نموده و به کات شدن بدن و سوخته شدن چربي هاي مزاحم ختم مي شود.
   دلايل استفاده و استقبال ورزشکاران رشته هاي قدرتي از اين دارو را در چند مورد مي توان خلاصه کرد که از آن جمله مي توان به تاثير شديد و بسيار قدرتمند اين دارو در تشديد فرايند چربي سوزي دانست به گونه اي که مي توان اعتراف کرد که هيچ داروي ديگري را نمي توان سراغ گرفت که همانند اين دارو به تشديد فرايند چربي سوزي در بدن آدمي منجر شده و فرد را به معني واقعي کلمه در آب کردن چربي هاي زايد که گاه از عهده فرد خارج مي گردد ياري کند.
   با سوخته شدن چربي هاي زايد بدن علاوه بر اينکه ميزان انرژي موجود در بدن افزايش مي يابد کات عضلاني مناسب نيز حاصل مي شود که اين مسئله براي ورزشکاران رشته پرورش اندام بسيار مطلوب و مقبول بوده است.
   مصرف اين دارو بايد با احتياطات لازم همراه باشد. پس از يک دوره مصرف اين دارو، مصرف آن را به مدت 6 الي 8 هفته قطع کرده و در صورت نياز مي توان دوره را تکرار کرد.
   عوارض
   استفاده هاي طولاني مدت از اين دسته از داروها گذشته از فشار سنگيني که بر سلسله اعصاب وارد مي کند در برهم ريختن بالانس هورموني هورمون هاي تيروئيد نيز نقش داشته و متابوليسم بدن را نيز دچار اختلال مي کند.
   از ديگر عوارضي که با مصرف اين دارو و ديگر داروهاي هورموني غده تيروئيد ثبت شده است مي توان به اين موارد اشاره کرد:
   · بي خوابي
   · ناراحتي هاي عصبي
   · لرزش شديد دست
   · بر هم ريختن متابوليسم بدن
   · دماي بالاي بدن و تب
   · کابوس هاي آزار دهنده
   · توهم
   · بروز حالت ها و شايد هم تشنج هاي عصبي
   · و ...
   *********************************************
   سخن آخر
   سلامتي روح جسم گوهري گران بها و نادر است که از دست دادن آن آسان و به دست آوردن دوباره آن در اغلب موارد مشکل و در پاره اي از موارد نيز ناممکن است.
   داشتن چند گرم و يا حتي چند کيلوگرم چربي زايد در بدن بسي قابل تحمل تر از عوارضي است که داروهاي ممنوعه بر بدن تحميل مي کنند.
   استفاده از روش هاي مجاز و معقول شايد به اندازه روش هاي معقول موثر نباشند اما سلامتي و تندرستي فرد را نيز در معرض خطر قرار نمي دهند!
   صادق سلامی

   هرگونه استفاده محتوايي و هرگونه کپي برداري جزئي و کلي از مطالب اين سايت در نشريات، وبلاگ ها و سايت ها و غيره ممنوع است.